کاهش انتقال ویروس کرونا با استفاده از درب های اتوماتیک

استفاده از درب های اتوماتیک
استفاده از درب های اتوماتیک درب در بیمارستان ها

کاهش انتقال ویروس کرونا با استفاده از درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک علاوه بر اینکه امکان انتقال ویروس کرونا را کاهش می‌دهند به علت راحتی و طول عمر بالا از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

یک روش ایده‌آل برای محدود کردن انتقال ویروس کرونا و ویروس‌های دیگر این است که عملکرد درب ورودی ساختمان را به سیستم اتوماتیک تبدیل کنید. این در حالی است که اپراتورهای درب اتوماتیک”Hygienic Doorبرای اکثر تنظیمات درب در دسترس هستند اما از آنها بطور گسترده استفاده نمی‌شود، بدین علت که درب اتوماتیک نسبت به انواع غیراتوماتیک از قیمت بالاتری برخوردار بوده، اما در عین حال دوام و ماندگاری بالایی نیز دارد.

سیستم عملکرد درب های اتوماتیک علاوه بر اینکه سبب کاهش انتقال بیماری‌ها می‌گردد، از مزایای متعدد دیگری نیز برخوردار است. بطور مثال، به راحتی امکان تردد از میان درب برای افرادی که بسته سنگینی را حمل می‌کنند فراهم می‌شود و دیگر نیازی به باز کردن درب با دست ندارند.

بنا به گفته متخصصین در اماکن پرتردد اپراتورهای درب اتوماتیک از ماندگاری بالایی برخوردار هستند و نسبت به اماکن خلوت کمتر دچار اختلال می‌گردند. در حقیقت نمی‌توان گفت که درب اتوماتیک به تعمیرات نیازی ندارد، اما بدون شک نسبت به درب های لولایی فشار کمتری را متحمل می‌شوند، به ویژه در ساختمان‌هایی که عبور و مرور زیاد بوده و درب دائما در حال باز و بسته شدن است.

مطالبی که به آن خواهیم پرداخت

استفاده از درب های اتوماتیک
کاربرد درب اتوماتیک

اهمیت استفاده چهار نوع اصلی درب اتوماتیک در زمان کرونا

 

چهار نوع اصلی درب اتوماتیک : 

مدیران ساختمان می‌توانند هریک از انواع این درب را برای کاهش تماس فیزیکی کاربران با درب مورد استفاده قرار دهند. در صورتی که افراد ساکن در یک ساختمان نتوانند هزینه زیادی را برای این موضوع در نظر بگیرند می‌توانند درب قدیم ورودی ساختمان – چوبی، فلزی یا شیشه ای – را حفظ کرده و با هزینه نسبتاَ کم عملکرد آن را از دستی به اتوماتیک ارتقاء دهند.

در این میان افراد بسیاری از امکانات درب های اتوماتیک بهره می‌برند اما صرفاَ عملکرد برخی از آنها کاملاَ بدون نیاز به تماس فیزیکی و لمس درب صورت می‌گیرد. در اغلب درب های اتوماتیک به یک دستگاه فعال سازی نظیر کلید، صفحه کلید یا اسکنر کارت نیاز است تا درب بدون دخالت دست باز و بسته گردد. در این حالت میزان تماس فیزیکی کاربر با سیستم سخت افزاری درب کاهش پیدا می‌کند اما بطور کامل حذف نمی‌گردد. بنابراین، در این موارد نیاز به شست و شوی دست ها و ضدعفونی کردن آنها احساس می‌شود.

با پیشرفت فناوری این امکان برای شما فراهم شده است که عملکرد درب اتوماتیک بیمارستانی را بگونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که بطور کلی نیازی به تماس فیزیکی یا لمس دستگیره درب نباشد. در این میان ساده‌ترین گزینه استفاده از سنسورهای حرکتی است. این سنسورها در سه نوع مادون قرمز، مایکروویو و اولتراسوند به بازار عرضه می‌شوند که نسبت به حرکت افراد یا اجسامی که به درب نزدیک می‌شوند، حساس هستند. با قرار گرفتن افراد در برابر درب این سنسورها به مرکز کنترل سیگنال فرستاده و اپراتور درب را برای باز یا بسته شدن فعال می‌کنند تا امکان رفت و آمد را برای ساکنین فراهم کنند؛ همچنین میزان حساسیت این سنسورها را می‌توان تا ۳ متر تنظیم کرد. این نوع از درب های اتوماتیک برای اماکنی با میزان ترافیک بالا از جمله ساختمان های اداری و تجاری، مدارس، فرودگاه و هایپرمارکت ها بهترین گزینه هستند. بزرگترین مشکل آنها این است که گاهی اوقات سنسورها نمی‌توانند بین فردی که در حال عبور است با سایر اشیاء یا حیوانات تمایز قائل شوند.

پیشنهاد آتی دُر : درب اتوماتیک شیشه ای را مطالعه کنید!

استفاده از درب های اتوماتیک
استفاده از درب های اتوماتیک

روش دیگری که بدون نیاز به لمس درب امکان عبور را برای شما فراهم می‌سازد، استفاده از سوئیچ های مجهز به اشعه مادون قرمز یا مایکروویو است که به تکنولوژی تشخیص حرکت مجهز بوده و از فاصله نیم متری از سوئیچ امکان تشخیص حرکت افراد وجود دارد. نحوه عملکرد این وسیله بدین صورت است که با نزدیک شدن افراد به درب، سوئیچ ها به اپراتورهای درب سیگنال می‌فرستند و درب باز می‌شود. برای راه‌اندازی این وسیله وجود یک طول موج ساده در نزدیکی سنسور درب امری ضروری است. از مزایای این مدل از سوئیچ می‌توان به کاهش اشتباه در تشخیص حرکت افراد در حین باز و بسته شدن درب اشاره کرد؛ همچنین استفاده از این وسیله برای اماکنی با ترافیک تردد متوسط توصیه می‌گردد.

جهت محدود کردن دسترسی و لمس دستگیره درب ورودی می‌توان از چند روش ساده دیگر نیز کمک گرفت. ساکنین می‌توانند صفحه مخصوص کارت های الکترونیکی را در برابر قسمت کنترل دسترسی نصب نمایند تا سیستم کنترل کارت را معتبر به شمار آورده و درب را باز کند. از جمله مزایای این شیوه می‌توان به پیگیری و کنترل ورود و خروج افراد به ساختمان اشاره کرد.

از دیگر روش‌هایی که بدون نیاز به تماس فیزیکی درب را برای شما باز می‌کند استفاده ساکنین از تلفن‌های هوشمند است. بدین معنا که با کمک اپلیکیشن یا برنامه موجود بر روی گوشی از طریق بلوتوث با سیستم کنترل ارتباط برقرار کرده و گوشی موبایل خود را به سمت سیستم کنترل می‌گیرند. در این حالت بصورت کاملاَ هوشمندانه حضور شما تشخیص داده می‌شود و درب ورودی برای عبور باز می‌گردد.

پیشنهاد آتی دُر :انواع قفل و دستگیره درب را مطالعه کنید!

استفاده از درب های اتوماتیک برای کاهش انتقال بیماری‌های ویروسی

تبدیل درب ورودی یک ساختمان به نوع اتوماتیک با عملکرد بدون لمس نوعی چالش برای مدیران و افراد فنی حاضر بشمار می‌آید بخصوص در اماکنی که ورودی‌های متعددی دارند. تکنسین‌ها باید اپراتورهای درب و سیستم کنترل هوشمند را نصب نمایند و از عملکرد درست آنها اطمینان حاصل کنند. در مواردی که از صفحه کلید، کارت‌های الکترونیکی یا تلفن‌های هوشمند استفاده می‌شود مدیران باید تمامی این دستگاه‌ها و کارت‌ها را میان ساکنین توزیع نمایند و مطمئن شوند که گوشی‌ آنها به برنامه موردنظر مجهز شده است؛ همچنین مدیران وظیفه دارند قبل از هر اقدامی دلایلی که منجر به ایجاد تغییرات گردیده را به ساکنین اطلاع دهند و رضایت اکثریت را کسب نمایند.

در یک ساختمان با ورودی‌های متعدد توصیه می‌شود که ابتدا پر ترددترین درب ورودی را به سیستم‌های هوشمند مجهز نمایند و عبور از سایر ورودی‌ها با سطح ترافیک کمتر را تا زمانیکه به سیستم کنترل هوشمند مجهز شوند، محدود نمایند. در این حالت مدیر ساختمان این امکان را دارد تا عملکرد درب اتوماتیک و اثربخشی تغییرات را سنجیده و بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

در نهایت برای کاهش انتقال بیماری‌های ویروسی بهتر است ورودی ساختمان را به درب اتوماتیک مجهز نمایید. اگر هزینه کافی در اختیار دارید می‌توانید بطور کامل یک درب اتوماتیک جدید خریداری کرده و از متخصصین بخواهید آن را برای شما نصب و راه اندازی نمایند، اما در غیر اینصورت می‌توانید درب قدیمی ساختمان را به سیستم کنترل هوشمند مجهز کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید. در این میان کسب رضایت کلیه ساکنین ساختمان امری ضروری و لازم است.

برای درخواست مشاوره در مورد محصولات آتی در با ما در ارتباط باشید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو اصلی