ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

آیا ابعاد استاندارد درب ضد سرقت با چهار چوب و ارتفاع آن میدانید ؟ در بازار، انواع مختلفی از درب‌های ضد سرقت وجود دارد و هرکدام از این مدل‌ها بر اساس نوع کاربرد و طراحی خود، ابعاد استاندارد و مشخصی دارند. حتی درب‌های ساخته شده در کشورهای مختلف، بسته به استانداردها و مقررات معتبر در آن منطقه، دارای اندازه‌های متفاوتی هستند. به عنوان مثال، ابعاد یک درب ضد سرقت ساخته شده در کشور ترکیه ممکن است کمی متفاوت از یک درب ایرانی باشد. در این مطلب از آتی دُر، می‌خواهیم شما را با ابعاد و اندازه‌گیری صحیح درب‌های ضد سرقت آشنا کنیم تا بتوانید بدون مشکل در هنگام خرید و نصب این درب‌ها، انتخاب‌های درستی داشته باشید. انتخاب ابعاد مناسب به شما کمک می‌کند تا در طی فرآیند نصب درب ضد سرقت، با مشکلی مواجه نشوید.

درب‌های ضد سرقت، بسته به مکان نصب می‌توانند ابعاد متفاوتی داشته باشند. این ابعاد عمدتاً به مدل درب ارتباط دارند، و در بازار، مدل‌های مختلفی از این محصولات وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به درب ضد سرقت تک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه اشاره کرد. هر یک از این مدل‌ها ابعاد خاصی دارند، و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود، درب با ابعاد مناسب را انتخاب کنید. اکثر شرکت‌های تولید کننده درب‌های ضد سرقت ابعاد استاندارد را رعایت می‌کنند. با این حال، در هنگام خرید درب ضد سرقت، بهتر است از فروشنده سوال کنید و ابعاد دقیق درب را تأیید کنید تا بعداً با مشکلی پیش نیاید. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت

ارتفاع استاندارد درب ضد سرقت

ارتفاع درب ضد سرقت نیز یکی از جنبه‌های مهم در تعیین ابعاد این نوع درب‌ها است. معمولاً ارتفاع درب‌های ضد سرقت در انواع دو لنگه و یک و نیم لنگه معین است.

برای درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه:

  • ارتفاع استاندارد این نوع درب‌ها معمولاً حدوداً 210 سانتی‌متر است.

برای درب‌های ضد سرقت دو لنگه:

  • ارتفاع استاندارد این نوع درب‌ها معمولاً حدوداً 217 سانتی‌متر است.

لازم است ارتفاع درب ضد سرقت به گونه‌ای انتخاب شود که از نظر امنیتی موثر باشد و از مقاطع و ابعاد استاندارد تبعیت کند. انتخاب ارتفاع مناسب درب ضد سرقت به افزایش امنیت ساختمان کمک می‌کند و در صورتی که نیاز به دربی با ارتفاع خاص دارید، می‌توانید آن را به صورت سفارشی تهیه کنید.

ابعاد درب ضد سرقت یک و نیم لنگه

درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه معمولاً برای درب ورودی واحد‌های آپارتمان و گاهاً برای لابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابعاد استاندارد این درب‌ها 210 در 130 سانتی‌متر است و در صورتی که به ابعاد دیگری برای ساختمان خود نیاز دارید، باید درب‌های ضد سرقت را به صورت سفارشی تهیه کنید.

 

عرض و ارتفاع استاندارد درب ضد سرقت

عرض و ارتفاع استاندارد درب ضد سرقت

ابعاد استاندارد درب ضد سرقت دو لنگه

درب‌های دو لنگه اغلب به عنوان درب ورودی لابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل ابعاد بزرگتر این درب‌ها، نصب آنها معمولاً کاری چالش‌برانگیز‌تر است و برای ایجاد امنیت باید از ساختار متفاوتی نسبت به درب‌های تک لنگه استفاده کرد. عرض این درب‌ها 180 و ارتفاع آن‌ها 217 سانتی‌متر است. حداکثر ابعاد استاندارد برای درب ضد سرقت دو لنگه تا ۲ متر است و در صورت نیاز به درب با ابعاد بزرگتر، باید آن را به صورت سفارشی خریداری کنید.

ابعاد درب‌های ضد سرقت

درب‌های ضد سرقت اصلی به طور عمومی ابعاد و اندازه‌های معینی دارند. در ادامه، می‌خواهیم ابعاد استاندارد انواع درب‌های ضد سرقت را معرفی کنیم. در بازار، مدل‌های مختلفی از درب‌های ضد سرقت موجود است، از جمله درب تک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه، هر یک دارای ابعاد مشخصی هستند. اگر در هنگام خرید درب ابعاد آن را با مکان نصب مطابقت ندهید، ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شوید. در جدول زیر می‌توانید اندازه‌های استاندارد را برای هر یک از مدل‌های درب ضد سرقت مشاهده کنید.

مدل درب ابعاد (ارتفاع و عرض)
درب ضد سرقت تک لنگه 210  در 110 سانتی متر
درب ضد سرقت یک و نیم لنگه 210  در 130 سانتی متر
درب ضد سرقت دو لنگه 217  در 180 سانتی متر

اندازه درب های ضد سرقت (ترک، چینی و ایرانی)

سایز درب‌های ضد سرقتstandard size of the security door” می‎تواند به صورت سفارشی نیز باشد. بنابراین، درب‌های ضد سرقت دارای ابعاد مختلفی هستند که بسته به استانداردها و مقررات معتبر کشور تولید کننده متغیر می‌شوند. به عنوان نمونه، درب‌های ترک ابعاد بزرگتری نسبت به درب‌های ایرانی و چینی دارند.

  • ابعاد درب ضد سرقت ترک: 215 در 115 سانتی‌متر
  • ابعاد درب ضد سرقت چینی: 210 در 105 سانتی‌متر
  • ابعاد درب ضد سرقت ایرانی: 210 در 110 سانتی‌متر و 210 در 105 سانتی‌متر

البته توجه داشته باشید که این ابعاد برای درب‌های تک لنگه هستند.

اندازه درب ضد سرقت با چهارچوب

بیشترین کاربرد درب‌های ضد سرقت تک لنگه در درب‌های ورودی آپارتمانی است. همان‌طور که در بالا ذکر شد، ارتفاع استاندارد درب ضد سرقت 210 سانتی‌متر است و از هفت عرض استاندارد برای درب ضد سرقت تک لنگه استفاده می‌شود. عرض‌های پرکاربرد عبارتند از 110 و 100. در نظر داشته باشید که عرض حداکثر درب ضد سرقت تک لنگه 120 سانتی‌متر است و در صورت نیاز به عرض‌های بزرگ‌تر، باید از درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه یا دو لنگه استفاده کنید.

ردیف ابعاد چهار چوب ابعاد لنگه درب‌ها
1 60 × 210 53 × 205
2 70 × 210 63 × 205
3 80 × 210 73 × 205
4 90 × 210 83 × 205
5 100 × 210 93 × 205
6 110 × 210 103 × 205
7 120 × 210 113 × 205

اگر نیاز به درب‌های با عرض بیشتری برای مکان‌های ورودی دارید، می‌توانید از درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه و دو لنگه استفاده نمایید. بر اساس جدول استاندارد، عرض و ارتفاع درب‌های ضد سرقت یک و نیم لنگه متغیر بوده و می‌تواند از 133 تا 173 سانتی‌متر باشد. برای درب‌های ضد سرقت دو لنگه نیز ابعاد متغیری وجود دارد و می‌توانند از 133 تا 233 سانتی‌متر در عرض برسند.

ردیف ابعاد چهار چوب ابعاد لنگه درها
8 103 × 210 23 , 73 × 205
9 113 × 210 33 , 73 × 205
10 113 × 210 23 , 83 × 205
11 123 × 210 43 , 73 × 205
12 123 × 210 33 , 83 × 205
13 123 × 210 23 , 93 × 205
14 133 × 210 43 , 83 × 205
15 133 × 210 33 , 93 × 205
16 143 × 210 43 , 93 × 205

بعد از ارائه اطلاعات در مورد عرض، طول و ارتفاع درب‌های ضد سرقت، مهم است به نکاتی توجه کنید. اندازه‌گیری دقیق این درب‌ها ممکن است پیچیدگی‌های خاصی داشته باشد و بهتر است این کار را به متخصصان متعهد آتی دُر بسپارید. تا حد امکان، اندازه‌گیری این درب‌ها پس از اتمام کف و دیوارها انجام داده شود؛ زیرا ارتفاع کف و عرض دیوار به شدت بر ابعاد نهایی ارتفاع این درب‌ها تأثیر می‌گذارد.

همچنین باید به اندازهٔ شکاف بین درب و چهارچوب دقت کنید. این فضا باید به درستی توسط فوم پوشش داده شود و هرچه این فاصله کمتر باشد، عایق بهتری در برابر صدا و گرما خواهد داشت.

از نظر دقت نیز باید میلی‌متری ابعاد را اندازه بگیرید، تا اشتباهی صورت نگیرد. علاوه بر این، عرض شکاف‌های اطراف درب را در نظر بگیرید. درب شما باید مستطیلی بوده و زاویه داخلی آن ۹۰ درجه باشد. همچنین دو قطر را اندازه‌گیری کرده و مقایسه نمایید. در صورتی که نیاز به درب ضد سرقت سفارشی دارید، از ۱۱۰ تا ۲۳۰ سانتی‌متر را در نظر بگیرید و از این محدوده فراتر نروید. در غیر این صورت ممکن است درب سنگین و افتاده شود و در نهایت پس از مدتی مشکلاتی را با خود به همراه بیاورد.

عرض درب ضد سرقت

بسیاری از تولیدکنندگان و سازندگان درب‌ها، به تناسب سفارش‌های شما درب مورد نظر را تولید می‌کنند. با این حال، در برخی مواقع، عرض درب ضد سرقت ممکن است کمتر از ابعاد استاندارد باشد. در چنین شرایطی، تغییر ابعاد درب ضد سرقت منجر به تغییر کلی در طراحی درب می‌شود. در نهایت، طراحی نه چندان جذابی برای درب به وجود می‌آید. در نظر داشته باشید که درب‌های ضد سرقت دارای ضخامت بزرگی هستند و به هنگام باز کردن آن‌ها، فضای محدودتری برای جا به جایی اشیاء و ملزومات باقی می‌ماند.

در مواقعی که تصمیم به تهیه درب لابی ضد سرقت دارید، می‌توانید کتیبه درب را با ساختار معمولی طراحی کنید و وسط درب را به شکل ضد سرقت تغییر دهید. بنابراین، در مورد درب‌های لابی، نیاز به نگرانی از غیراستاندارد بودن ابعاد درب نخواهید داشت.

ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت

یکی از ویژگی‌های درب ضد سرقت، استفاده از یک چهارچوب درونی است که در دیوار نصب می‌شود. این چهارچوب دیوار از قوطی‌های فلزی با ابعاد 40*80 یا 40*100 تشکیل شده است. ابعاد فریم درب ضد سرقت باید به نحوی تعیین شوند که طول و عرض آن‌ها به ترتیب 2 و 3 سانتی‌متر بزرگتر از ابعاد درب باشند، یا به عبارتی دیگر، فضای کمی باقی بگذارند.

سخن آخر

هنگامی که در حال خرید درب ضد سرقت هستید، یکی از موارد بسیار حیاتی که باید در نظر داشته باشید، ابعاد درب ضد سرقت است. این ابعاد اهمیت بسیاری دارند، به ویژه اگر قصد تعویض درب قدیمی با یک درب ضد سرقت را دارید. از طریق بررسی ابعاد درب‌هایی که در نقاط مختلف جهان تولید می‌شوند، می‌توانید به این نتیجه برسید که استاندارد دقیق و یکسانی برای ابعاد درب‌های ضد سرقت وجود ندارد. بلکه ابعاد این درب‌ها به تطابق با نیازها و سفارش‌های مشتریان تنظیم می‌شوند. برای خرید و نصب انواع دب‌های ضد سرقت نیز می‌توانید با کارشناسان آتی دُر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی