آموزش نصب دستگیره درب ضد سرقت

طریقه نصب دستگیره درب ضد سرقت

بدون شک زمانی که شما اقدام به خرید درب ضد سرقت می‌کنید، کلیه مراحل توسط شرکت ارائه دهنده خدمات انجام می‌گیرد و نیازی به کمک شما نیست. اما فراموش نکنید که هر وسیله‌ای طول عمر مشخصی دارد به همین علت یادگیری برخی نکات در رابطه با نصب تجهیزات و یراق آلات درب به شما کمک خواهد کرد که در صورت نیاز و در مواقع ضروری اقدام به تعویض آنها نمایید. در این میان شیوه تعویض و نصب دستگیره درب ضد سرقت را برای شما تشریح خواهیم کرد تا بدون کمک گرفتن از متخصصین و با استفاده از راهنمای تصویری به شیوه‌ای ساده با آموزش نصب دستگیره ضد سرقت آشنا شوید و در این زمینه اقدام نمایید.

نصب دستگیره درب ضد سرقت
نصب دستگیره درب ضد سرقت

1-  اگر پیچ های دستگیره درب قابل مشاهده هستند آنها را باز کنید. از پیچ گوشتی استفاده کنید و آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا شل شوند. با درآوردن پیچ ها دستگیره نیز در دستان شما خواهد بود.

نصب دستگیره درب ضد سرقت
نصب دستگیره درب ضد سرقت

2- اگر پیچ ها قابل مشاهده نیستند از یک وسیله نوک تیز استفاده کرده و آن را وارد سوراخ قفل کنید. در این حالت وجود یک سوراخ کوچک بر روی میله دستگیره را احساس خواهید کرد. اگر سوراخ گرد است با فشار یک میخ یا ناخن دستگیره را جدا کنید، در غیر اینصورت اگر سوراخ صاف و نازک است می‌توان با استفاده از پیچ گوشتی تخت و با یک فشار دستگیره را جدا کرد.

نصب دستگیره درب ضد سرقت

3-دستگیره را از درب بیرون بکشید و جدا کنید. در این زمان امکان دارد دستگیره با اندکی جا به جایی بیرون بیاید در نتیجه شما باید به کشیدن آن به آرامی ادامه دهید.

نصب دستگیره درب ضد سرقت
نصب دستگیره درب ضد سرقت

4- در صورت وجود صفحه جلویی آن را باز کرده و صفحه دستگیره را از درب خارج کنید. در این حالت با پیچ‌های دیگری مواجه می‌شوید که با باز کردن آنها دستگیره بیرونی جدا می‌گردد. اگر صفحه دستگیره درب جای مشخصی برای جدا شدن نداشت می‌توانید از یک چاقوی تیز و نازک برای خارج کردن صفحه استفاده کنید. اگر هیچ یک از این روش‌ها مؤثر واقع نشد از بالا و پایین صفحه دستگیره را بگیرید و آن را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا فوراَ آزاد شود و بیرون آید.

آموزش نصب دستگیره درب ضد سرقت
آموزش نصب دستگیره درب ضد سرقت

5-در این حالت دستگیره بیرونی درب را خارج کنید.

آموزش نصب دستگیره درب ضد سرقت
آموزش نصب دستگیره درب ضد سرقت

6- حال نوبت به قفل درب می‌رسد. در ابتدای کار قفل درب چوبی یا ضد سرقت را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی اقدام به باز کردن دو پیچی که در قسمت بالا و پایین قرار گرفته‌اند بکنید.

تعویض دستگیره درب ضد سرقت
تعویض دستگیره درب ضد سرقت

۷- حال قفل را از سوراخ درب خارج کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی صاف صفحه قفل را از کنار درب خارج کرده و بطور کلی قفل را بیرون آورید. اگر تمام نکات را تا این مرحله رعایت کرده باشید دستگیره درب و تمام اجزای آن را با موفقیت خارج کرده‌اید. اگر قفل درب هیچ گونه پیچ و مهره‌ای نداشته باشد اصطلاحاَ به آن قفل ضربه ای می‌گویند که کاملاَ محکم درون درب جای گرفته است و صرفاَ با چاقو یا پیچ گوشتی تخت امکان خارج کردن آن وجود دارد.

نحوه نصب دستگیره درب ضد سرقت جدید بدین گونه خواهد بود :

تعویض دستگیره درب ضد سرقت
تعویض دستگیره درب ضد سرقت

8- صفحه قفل را درون سوارخ تعبیه شده بر روی درب قرار دهید. پیچ های موجود قسمتی از صفحه قفل را تشکیل می‌دهند که برای بستن درب درون آن جای می‌گیرند. یک طرف صفحه قفل مورب خواهد بود در حالیکه طرف دیگر کاملاَ صاف است. قفل را به گونه‌ای داخل کنید که قسمت صاف به سمت داخل اتاق باشد. در این صورت می توانید درب را از داخل قفل کنید.

به یاد داشته باشید که قفل را به هیچ وجه با فشار وارد سوراخ نکنید. سوراخ را کمی بزرگتر کرده تا قفل به راحتی درون آن جای گیرد.

تعویض دستگیره درب ضد سرقت
تعویض دستگیره درب ضد سرقت

9- صفحه قفل را با سوراخ های موجود بر روی درب در یک ردیف قرار داده تا به راحتی آنها را  پیچ کنید. اگر بر روی درب یک تورفتگی برای قفل وجود دارد، قفل را فشار دهید تا درون آن جای گیرد.

10- پیچ ها را ببندید. با بستن پیچ های بالا و پایین، صفحه قفل را به درب محکم کنید.

11- میله‌های موجود بر روی دستگیره را درون سوراخ‌ها جای دهید. دستگیره درب خارجی اغلب اوقات ۳ میله متصل به خود دارد که باید درون سوراخ‌های داخلی قفل قرار گیرند. میله میانی معمولاَ مربع شکل است در حالیکه میله‌های اطراف گرد هستند.

12- صفحه جلویی را به سمت دیگر درب وصل کنید. در حقیقت صفحه جلویی قسمتی از دستگیره درب است که کاملاَ در برابر درب قرار گرفته و سبب اتصال دستگیره به درب می‌گردد. صفحه جلو را به گونه‌ای قرار دهید که سوراخ‌های صفحه با سوراخ های دستگیره خارجی همسو باشند. پیچ ها را با پیچ گوشتی محکم کنید سپس صفحه خارجی را روی صفحه داخلی قرار دهید و آن را محکم کنید تا پیچ ها قابل رؤیت نباشند.

13- در صورت عدم وجود صفحه جلویی، دستگیره داخلی را به درب وصل کنید. میله‌های دستگیره خارجی باید از آن طرف درب بیرون بیایند. دستگیره داخلی را بگیرید و سوراخ های موجود بر روی دستگیره را با میله های دستگیره خارجی تراز کنید. زمانی‌که در یک ردیف قرار گرفتند دستگیره داخلی را روی میله ها فشار دهید تا دستگیره درون درب جای گیرد.

14- دستگیره را وارد درب کنید. پیچ ها را درون سوراخ بچرخانید تا محکم درون درب جای گیرند.

15- حال دستگیره جدید درب را نصب کنید. دستگیره خارجی یک میله دارد که از طرف دیگر درب خارج می‌شود. سوراخ موجود بر روی دستگیره داخلی و میله را تراز کنید سپس دستگیره را فشار دهید تا میله درون سوراخ جای گیرد. برای این کار ممکن است چندین مرتبه دستگیره را به سمت راست و چپ بچرخانید تا در جای خود قفل شود.


همانطور که مشاهده کردید تعویض دستگیره درب منزل “Replace Security Door Handle” کار بسیار ساده‌ای است که با دنبال کردن راهنمای تصویری و دستورالعمل‌های موجود به نتیجه می‌رسد. دستگیره درب یکی از حساس‌ترین قسمت‌های درب است که در صورت بروز مشکل یا خرابی به سرعت باید تعمیر یا تعویض گردد. بنابراین، با توجه به آموزش‌های موجود خودتان می‌توانید وارد عمل شوید و اقدام به نصب دستگیره جدید درب بنمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی