بهترین زمان برای تعویض درب اتوماتیک

تعویض درب اتوماتیک
تعویض درب اتوماتیک

بهترین زمان برای تعویض درب اتوماتیک

درب اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای سال‌های متوالی می‌توان آنها را مورد استفاده قرار داد. بنابراین، می‌توان گفت خرید و نصب آنها امری کاملاَ به صرفه بوده و بنوعی بازگشت سرمایه تلقی می‌گردد. اما گاهی اوقات یک دلیل یا دلایل گوناگون دیگری ممکن است باعث شوند که درب اتوماتیک به تعمیر یا تعویض نیاز پیدا کند. اما چه زمانی را می‌توان به عنوان روز تعمیر یا تعویض درب اتوماتیک تعیین کرد؟

مطالبی که به آن خواهیم پرداخت

تعمیرات گران قیمت

اگر درب اتوماتیک ساختمان شما آسیب ببیند ممکن است متوجه شوید که گاهی اوقات هزینه تعمیرات برابر با هزینه تعویض کلی درب اتوماتیک خواهد بود. بنابراین، در این حالت عقل حکم می‌کند که با اندکی پول بیشتر درب اتوماتیک را تعویض کرده و یک درب اتوماتیک جدید متناسب با فناوری‌های روز نصب کنید.

کارکرد بسیار زیاد

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم درب های اتوماتیک را می‌توان در طی سالیان مورد استفاده قرار داد اما آنها نیز سن مشخصی دارند و در اثر عملکرد بسیار پیر و از کار افتاده خواهند شد. هرچه بر تعداد سال‌های استفاده از درب اتوماتیک افزوده شود میزان مشکلاتی که در آن بروز خواهند کرد نیز بی شمار می‌شوند.

اگر بصورت مداوم با نقص عملکرد درب روبرو هستید و هر هفته از تعمیرکار تخصصی درب  اتوماتیک درخواست کمک می‌کنید و یا هرروز با یک مشکل جدید در درب مواجه می‌شوید. بدون شک زمان آن فرا رسیده است که درب اتوماتیک قدیمی را با یک مدل جدید جایگزین کرده و از این مشکلات رهایی یابید.

گاهی اوقات قطعات درب اتوماتیک دچار خرابی می‌شوند که یراق آلات آن به راحتی در دسترس نیست یا نوع تقلبی آن در بازار بسیار است. بنابراین، این نشانه دیگری است که شما بر مبنای آن باید اقدام به تعویض درب قدیمی نمایید.

پیشنهاد آتی دُر :7 راه حل ساده برای تعمیر و عیب یابی جک در پارکینگ را مطالعه کنید!

تغییر نیازها

در صورت تغییر کاربری ساختمان ممکن است تعویض درب اتوماتیک به امری ضروری تبدیل گردد. درب های ساختمان باید متناسب با عملکرد خود در جای مناسب قرار بگیرند. بنابراین، اگر ساختمان چندین ورودی داشته باشد و یکی از ورودی‌های آن به محل رفت و آمد افراد غریبه تبدیل گردد باید برای ایجاد امنیت در محیط متناسب با استانداردهای لازم اقدام به نصب درب اتوماتیک نمایید که بتوان ورود و خروج افراد را کنترل کرد.

به همین ترتیب، ممکن است شرایط کلی درب یا شکل ظاهری آن دیگر با استانداردهای ساختمان مطابقت نداشته باشد، پس زمان آن فرا رسیده که یک درب جدید با ویژگی‌های مدرن نصب گردد تا بتواند نیاز ساکنین را برآورده کند.

در نهایت همانطور که می‌دانید همیشه به شما توصیه کرده‌ایم که هرازچندگاهی درب اتوماتیک را سرویس کنید تا از یک عمر طولانی برخوردار گردد. اما در این میان مهم است بدانید که چه زمانی قطعات و یراق آلات دیگر به تعویض شدن پاسخ نمی‌دهند و به یک بدنه جدید نیاز است. از این طریق و با تغییر درب شما می‌توانید خطر بروز تصادف یا آسیب را به حداقل رسانده و از نظر ظاهری نیز چهره ساختمان را بهبود ببخشید.

در ادامه به ۵ راه ساده اشاره خواهیم کرد که شما را در دانستن زمان مناسب برای تعویض درب اتوماتیک یاری می‌رسانند. پس تا پایان با ما همراه باشید.

عملکرد آهسته درب اتوماتیک

قطعاَ آخرین چیزی که از درب اتوماتیک انتظار دارید عملکرد کند آن خواهد بود که این امر باعث می‌شود درب به طور کلی خراب شده یا با مشکل مواجه گردد. بنابراین، اگر متوجه شدید که درب اتوماتیک پارکینگ یا سوله در مدت زمان طولانی و به کندی باز و بسته می‌شود، باید یک درب جدید سفارش دهید زیرا اولین انتظاری که از درب اتوماتیک داریم عملکرد آن در کسری از ثانیه است.

فراموش نکنید که گاهی اوقات این قبیل مشکلات را با حضور تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توان حل کرد. اما بعضی مواقع تنها گزینه پیش رو خرید درب اتوماتیک جدید و جایگزین کردن آن با درب قدیمی است.

 باز و بسته نشدن درب اتوماتیک

اگر درب اتوماتیک باز و بسته نشود بنوعی از کار افتاده تلقی شده و قابلیت استفاده نخواهد داشت. بنابراین، در ابتدا باید از متخصصین بخواهید در محل حاضر شوند و مشکل را بررسی کنند. در صورتی که با تعویض یراق آلات بتوان مشکل را حل کرد بار دیگر درب به فعالیت خود ادامه می‌دهد اما اگر قطعات لازم در دسترس نباشند یا با تعویض آنها مشکل حل نگردد باید یک درب جدید نصب کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

عدم دسترسی به یراق آلات و قطعات یدکی درب اتوماتیک

گاهی اوقات امکان خرید قطعات یدکی و جایگزینی آنها وجود ندارد و یا هزینه بیشتری به فرد تحمیل می‌شود. در این حالت برای حل چنین مشکلاتی توصیه می‌شود که درب اتوماتیک جدید را متناسب با فناوری‌های نوین سفارش دهید تا جایگزین نوع قدیمی گردد. با خرید یک درب جدید شما در وقت و هزینه خود صرفه جویی می‌کنید و از مزایای یک درب با سطح ایمنی بالاتر بهره‌مند می‌شوید.

 آسیب دیدن موتور درب اتوماتیک

 

گاهی اوقات شدت آسیب و خرابی موتور درب به قدری است که هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که با جایگزینی موتور، درب عملکردی صحیح داشته باشد. در این حالت نیاز به تعویض درب اتوماتیک احساس می‌شود. بعضی اوقات تغییرات آب و هوایی شدید یا وجود گرد و غبار بسیار باعث آسیب دیدن موتور و خرابی آن می‌شوند. بنابراین، توصیه می‌کنیم وقت بگذارید و علت از کار افتادن موتور را بررسی کنید تا در درب جدید از نوع دیگر موتور یا ابزارهای مراقبتی بهره‌مند گردید و بر طول عمر آن بیفزایید.

ایمنی درب اتوماتیک کافی نیست

 

بعضی مواقع درب اتوماتیک عملکرد درستی دارد و به سرعت باز و بسته می‌شود اما از منظر ایمنی ادامه حضور و فعالیت آن درست نیست. بدین معنا که این درب چندین سال قبل و زمانی که بحث ایمنی اهمیت چندانی نداشته نصب گردیده و متناسب با نیازهای امروز امنیت را در ساختمان برقرار نمی‌کند. در این مورد نیز تعویض درب و نصب یک درب اتوماتیک جدید با ایمنی بیشتر نه تنها لازم بلکه ضروری است.

قبل از اقدام به تعویض یا جایگزینی درب اتوماتیک ساختمان علاوه بر درنظر گرفتن عوامل ذکر شده در قسمت بالا، بهتر است با افراد متخصص و خبره در این زمینه مشورت کرده و اطلاعات لازم را کسب نمایید تا بتوانید یک درب اتوماتیک باکیفیت انتخاب کرده و از مزایای آن همراه با طول عمر بسیار بالا بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی